Muzyczne Qwerty

Mam wrażenie, że ostatnio zaczynam mówić sensownie i ciekawie, więc może powiem dwa słowa.

Muzyczne Qwerty to nic innego jak muzyczna playlista...
Łączy w sobie mnóstwo gatunków muzycznych: chill, indie, muzyka elektroniczna, alternatywna, klasyczna, czy rock.
Otwartość na różnorodność muzyczną obudziła się we mnie dopiero teraz po mniej więcej 9 latach słuchania muzyki. Jest to bardzo uzdrawiająca umiejętność, bo tak - wg mnie można się tego nauczyć. Dzięki tej otwartości czerpię z muzyki 2x więcej. Serdecznie polecam.

Przechodząc do playlisty : mam na niej więcej utworów, ale wybrałam kilkanaście specjalnych. Są bardzo różne, ale łączy je wszystkie spokój. Melodia jest wręcz usypiająca.
Enjoy!


1. Na pierwszej pozycji znalazł się utwór zespołu Syml - "Where's my love". Bardzo ciekawa piosenka i oczywiście spokojna. (indie/indie pop)2. W podobnym klimacie, jednak bardziej melancholijna - Casting Crowns "Oh my soul"
3. Teraz nieco bardziej pozytywna piosenka (choć również indie/indie pop)4. Teraz wkraczamy w rejony bardziej hip-hopowe, ale również klimatyczne, spokojne i delikatne. Na początek: Pawbeats ft. Kartky "Amnezja"5. Pozostając w rejonach hip-hopu/rapu - Buka & Rahim ft. Natalia Nykiel - "Obiecuje Ci". Tutaj warto wsłuchać się w tekst. Jest jak jeden na milion.6. Bardziej klasyczne - Hiatus "Garden"7.  Rockowe klimaty - Scorpions "Still loving you"8. Bardziej klasycznie niż klasycznie. Z klasą. Beethoven - "Moonlight Sonata" - obowiązkowo! 


9. Wracając do klimatów indie - Kodaline "All i want"


10. I ostatnia piosenka w tej części to "All we do" zespołu Oh WonderJest to dopiero pierwsza część mojej muzycznej playlisty. Już niedługo ukaże się jej kontynuacja (być może kilka, bo ciężko wybrać :) Wszystkie piosenki mają dla mnie niesamowitą wartość ze względu na kojącą melodię oraz swoje przesłanie. Życzę spokojnego odsłuchu.
 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty